.

Kemet (edycja 2019)

Kemet - Wojny z Egiptem w tle.

Oczekiwanie na dostawę
159,90 zł
Quantity:


W starożytnych czasach bogowie Egiptu - krainy słońca i Nilu rzucali podległe im oddziały w epickie walki demonstrując swoją potęgę. U stóp gigantycznych świątyń lub na pustyni używali swych boskich mocy, aby wspomóc wojowników w walce, przywoływać i kontrolować mitologiczne stwory. A wszystko to, by powiększać swoją władzę nad światem.

W Kemet każdy z graczy przewodzi egipskiemu plemieniu, którego celem jest pokonanie przeciwników w chwalebnych bitwach z pomocą bogów starożytnego Egiptu lub poprzez inwazję na bogate terytoria. Powiększaj swoje armie, uwalniaj boskie moce, przejmuj kontrolę nad świątyniami i przywołuj mistyczne istoty!

KEMET - Wojny z Egiptem w tle.

Kemet to gra strategiczna nastawiona przede wszystkim na rozgrywaniu bitew pomiędzy armiami graczy. Każde zwycięstwo może przynieść nam punkty zwycięstwa, które potrzebne nam są aby wygrać grę. Dzielą się one na dwa rodzaje: permenentne i tymaczsowe. Te pierwsze raz zdobyte zostają z nami na zawsze i stanowią bardzo dobrą bazę do ostatecznego pokonania przeciwników. Nie da się jednak wygrać Kemeta bez punktów tymaczasowych, które bardzo często zmieniają swoich właścicieli podczas samej rozgrywki.

 

Sercem Kemet są walki, które toczone są za pomocą zestawów kart. Nie jest to proste rzucanie wyższych liczbowo kart, ponieważ każda z nich posiada trzy wartości: atak, obronę i obrażenia. Przy przeprowadzeniu ataku zliczamy siłę podstawową jednostek i potworów. Następnie każdy ze swojej talii wybiera 2 karty, jedną z nich odrzuca a drugą używa do walki. Sumujemy wartości siły i sprawdzamy kto wygrywa starcie.

 

W przypadku gdy atakujący wygrywa, otrzymuje permanenty punkt zwycięstwa. Remis oraz porażka nie daje żadnych punktów zwycięstwa żadnej ze stron. Rozliczamy potem obrażenia, czyli ilość zabitych jednostek podczas potyczki.

Za co pokochasz Kemet?

 • Wykonanie figurek i planszy stoi na bardzo wysokiej jakości, który możemy porównać do innej gry wydawnictwa Matagot - Cyklady (Cyclades).

 • Plansza została przemyślana w taki sposób, aby wyrównać szansę na zwycięstwo - każdy z uczestników rozgrywki musi pokonać identyczną odległość do każdej innej lokacji w grze.

 • Mechanika zagrywania kart podczas walki niweluje losowość (jakiej moglibyśmy spodziewać się przy rzucie kością) i promuje spostrzegawczość oraz strategiczne planowanie.

 • Stosunkowo proste zasady, przyjazna ikonografia oraz krótki czas gry pozwoli szybko wdrażać nowych graczy bądź rozgrywać wiele partii jednego popułudnia.

 

Zawartość pudełka z grą Kemet:

 • 1 plansza
 • 5 indywidualnych plansz graczy
 • 60 figurek żołnierzy
 • 7 figurek stworzeń
 • 15 piramid
 • 32 karty walki
 • 35 kart boskiej interwencji
 • 48 kafelków mocy
 • 53 żetony zwycięstwa
 • 29 żetonów akcji
 • 5 znaczników graczy
0

Technische Daten

Wiek
od 13 lat
Liczba graczy
2-5
Czas gry
od 45 do 75 min

Besondere Bestellnummern

Neuer Artikel

Die gekauften Spiele werden am selben oder am nächsten Werktag ab dem Datum der Bestellung (Bezahlung) der Bestellung versandt (es sei denn, für ein bestimmtes Produkt wird eine andere Lieferzeit angegeben).

 

Um die Ausführung von Aufträgen zu beschleunigen, senden Sie bitte eine Bestätigung der Überweisung.

 

Ungefähre Lieferzeit (Polen):

Inpost Courier - 1-2 Werktag

Inpost Paczkomaty - 1-2 Werktag

 

 

Ungefähre Lieferzeit (im Ausland):

DPD Courier - 2-5 Werktag (abhängig vom Land)

 

 

Kontonummer für Zahlungen für Bestellungen:

Konto für Zahlungen in EUR:

IBAN PL08 1140 2004 0000 3512 1251 1517

 

Konto für Zahlungen in PLN:

79 1910 1048 2213 6280 1476 0001

 

Versandkosten

Versandkosten (in EU):

DPD Courier - 50 zł für ein Paket bis 10 kg (für die meisten Länder)

Beachtung!

Auf Anfrage können wir dem Versand neue Länder hinzufügen und den Versandpreis dafür angeben.

 

Versandkosten (in Polen):

Inpost Paczkomaty - 9,90 zł

Inpost Courier - 11,90 zł

Inpost Courier (Nachnahme) - 18,90 zł

Beachtung!

Für Bestellungen über 400 PLN und Prepaid-Versand in Polen ist KOSTENLOS.

Konrad
10.08.2016

ciekawa rozgrywka

Jakość wydania bardzo mnie zaskoczyła. Pozytywnie oczywiście. Kemet ma bardzo ładną planszę, precyzyjnie wykonane figurki. Sama gra, mimo, że ma charakter wojenny i bitewny, to jest lekka i przyjemna. Dobrze gra się w każdej ilości osób, chociaż muszę przyznać, że im Was będzie więcej tym rozgrywka ciekawsza.

Mateo
24.07.2016

regrywalna

Fajna, niewymagająca gra bitewna, idealna na spokojny wieczór. Szybko idzie zrozumieć zasady, można bez problemu zagrać kilka partyjek pod rząd, bo za każdym razem inaczej możemy osiągnąć zwycięstwo. Co ważne, nie nudzi się.

Patryk
21.07.2016

Kemet jest zdecydowania wart uwagi. Podoba mi się mechanizm gry, zasady też dość łatwo wytłumaczyć nowym graczom. Dzięki ładnej planszy i figurkom gra się naprawdę sympatycznie. Super

Filip Sz.
01.07.2016

wojenna

Graficznie Kemet jest po prostu bezbłedny. Klimatem nawiązuje do starożytnego Egiptu. Myślę, że bardziej trafi do męskiego grona, bo gra jest wojenna, chociaż znam kilka dziewczyn, które też są fankami. Warto się skusić<br />

Kamil
17.05.2016

wojenna

Bardzo wciągająca gra wojenna. Dostałem od dziewczyny na urodziny i uważam, że to był strzał w dziesiątkę. Kemet jest dość rozbudowany, ale zasady są naprawdę nieskomplikowane. Im więcej graczy, tym znacznie ciekawiej. Dobrze, że można dojść do zwycięstwa na kilka różnych sposobów, także podejrzewam, że szybko mi się nie znudzi.

Marcel
01.04.2016

polecam

Gra Kemet nie jest zbyt długa, więc jednego wieczoru spokojnie mozna zagrać kilka razy. Polecam przy większej ilości osób. <br /> +klimat starożytnego Egipu<br /> +bardzo ładne wykonanie<br /> +regrywalna<br /> +świetna mechanika<br /> <br /> Planuję zakup dodatku, mam nadzieje, że będę równie zadowlony co z podstawowej wersji.

Aleks
19.03.2016

+

Mechanika gry jest bardzo dobrze przemyślana. W dodatku Kemet czaruje również grafiką (plansza, figurki itp.) Ogólnie z zakupu jestem bardzo zadowolony, czas dostawy również był szybki. Nic dodać, nic ująć

Pawel
01.02.2016

lekka i prosta

Fajna, nieskomplikowana i dość lekka gra wojenna. Podobam mi się, że można dodatkowo budować specjalne zdolności swojej armii. Myślę, że figurki i plansza zrobi na Was bardzo dobre wrażenie. Kemet jest idealny dla 4-5 osób – im wiecej tym lepiej :)

Jonasz
28.01.2016

najlepsza na rynku

Gra jest bardzo dobra, świetnie utrzymana w klimacie starożytnego Egpitu. Myślę, że Kemet na rynku jest jedną z najlepszych pozycji strategiczno-bitewnych. Grę jak i samą transakcję związaną z zakupem oceniam wysoko.

Marko
10.01.2016

pozytyw

W Kemet wkręciłem się naprawdę szybko. Gra jest dobrze przemyślana i strategiczna. Poza tym godne uwagi jest samo wykonanie. Do wygranej można dojść w różny sposób, więc też na plus. Ogólnie polecam zakup.

Write your review!

Vielleicht gefällt Ihnen auch

Ähnliche Produkte