.

Runebound: Złocone Ostrze

Rozszerzenie

Shipping in 24h
65.90
Quantity:

Każdego roku ludzie z całego Terrinoth gromadzą się chronieni mocą Złoconego Ostrza. Tysiące handlarzy oferują swoje towary, a w tłumie przemykają złodzieje i kieszonkowcy. Nawet bohaterowie mogą znaleźć nowe przedmioty i nauczyć się nowych umiejętności na placu targowym w Terrinoth.

Dodatek Złocone Ostrze nie wprowadza nowego scenariusza, lecz skupia się na wachlarzu nowych możliwości dla każdego scenariusza: wzbogaca grę o nowego bohatera, nowe zdolności i zasoby, które pomogą odpowiednio udoskonalić i rozwinąć postaci, a nowe karty przygód sprawią, że każda podróż po królestwie Terrinoth będzie pełna przygód.

Siła równowagi

Wędrująca, lecz nie zagubiona, w pojedynkę, lecz nie osamotniona – Czerwony Skorpion jest wyjątkowo enigmatyczna, nienagannie uprzejma i śmiertelnie niebezpieczna. Swe życie poświęca zachowaniu równowagi zarówno w sobie, jak i w całym królestwie. Wrogowie tej harmonii szybko się przekonają, że z jej inteligencją i umiejętnościami szermierskimi nie warto zadzierać.

Czerwony Skorpion zaczyna z dowolnego miasta w królestwie i choć na początku nie ma za wiele złota, to od razu wie, w jakim kierunku ma podążać. W trakcie przygotowania może dobrać 3 wierzchnie karty i wybrać misję, którą może wypełnić, aby zachować równowagę w Terrinoth. Chociaż nie wiadomo, jakie niebezpieczeństwa czyhają wśród wyżyn i gęstych lasów, to zadanie określa pierwszy cel, co może pomóc w precyzowaniu kierunku rozwoju umiejętności.

Żetony walki Czerwonego Skorpiona wprowadzają nowy symbol: taktykę. Czerwony Skorpion jest mistrzynią rozeznawania się na polu walki i dostosowania do rozwoju bitwy. Wykorzystując żetony taktyki, może skopiować symbol z innego żetonu walki – zarówno swój, jak i przeciwnika, bez względu na to, czy jest to atak czy obrona.

Każdy bohater może używać symbolu taktyki, jednak Czerwony Skorpion przoduje w tej umiejętności. Dodatkowo może wykorzystać swoją umiejętność Nawałnica ostrzy, której zasada brzmi: Zadaj X obrażeń. X jest równy liczbie użyć tej zdolności w tej rundzie walki. Możesz użyć tej zdolności maksymalnie 3 razy na rundę walki. Jeśli postać zostanie odpowiednio rozwinięta, ilość użyć zdolności w rundzie może wzrosnąć do 6.

Na straganie w dzień targowy…

Poza Czerwonym Skorpionem dodatek Złocone ostrze wprowadza 20 nowych kart zasobów i 10 kart umiejętności, co zwiększa możliwości każdego bohatera do rozegrania scenariusza w nowy sposób. Zestaw wprowadza też szczyptę ryzyka do transakcji handlowych. Karta Zdobienia może przynieść wiele zysku w świątyni, o ile zdoła się ją tam donieść.

Innym sposobem na zdobycie przewagi są nowe umiejętności, które wprowadza Złocone Ostrze. Niezachwiana pewność siebie pozwala poruszać się bez cienia strachu i zniszczyć przeciwników, zanim zdążą się poruszyć. Przepowiedziane zwycięstwo skupia się bardziej na kontroli przebiegu i tempa walki niż na zwykłym okładaniu przeciwnika, z kolei karty takie jak Inwestycje i Negocjacje pozwalają czerpać korzyści z handlu innych bohaterów.

Poza przedstawionymi kartami w rozszerzeniu znajdziecie także mnóstwo nowych wrogów, zadań i wydarzeń na przestrzeni 15 nowych przygód, które mogą być dołączone do każdego scenariusza. Runebound z rozszerzeniem Złocone Ostrze otwiera zupełnie nowe możliwości rozgrywania znanych scenariuszy. 

0

Data sheet

Wiek
od 14 lat
Liczba graczy
2-4
Czas gry
120-180 min

Specific References

New product

The purchased games are shipped on the same or the next business day from the date of placing (paying for) the order (unless a different shipping time is indicated for a given product).

 

In order to speed up the execution of orders, please send a confirmation of the transfer.

 

Approximate delivery time (Poland):

Inpost Courier - 1-2 business days

Inpost Paczkomaty - 1-2 business days

 

Approximate delivery time (abroad):

DPD Courier - 2-5 business days (depends on country)

 

Account number for payments for orders:

Account for payments in EUR:

IBAN PL08 1140 2004 0000 3512 1251 1517

Account for payments in PLN:

79 1910 1048 2213 6280 1476 0001

 

Delivery costs 

Delivery costs (in EU):

DPD Courier - 50 zł for a parcel up to 10kg (for majority of countries)

Attention!

On request, we can add new countries to shipping and give the shipping price for them.

 

Delivery costs (in Poland):

Inpost Paczkomaty - 9,90 zł

Inpost Courier  - 11,90 zł

Inpost Courier (cash on delivery) - 18,90 zł

Attention!

For orders over PLN 400 and prepaid shipment in Poland is FREE.

Check also