.

Gra o Tron: Żelazny Tron

Przedsprzedaż

Shipping in 24h
199.90
Quantity:

„Chaos to nie otchłań. To drabina.”
– Petyr Bealish

Z przyjemnością ogłaszamy, że nakładem naszego wydawnictwa ukaże się polska wersja Gry o Tron: Żelazny Tron  – gry o spiskach, bitwach i szantażu – dla 3-5 graczy.
Bazując na mechanice popularnej gry Cosmic Encounter, Żelazny Tron pozwala wkroczyć do świata porywającego serialu HBO Gra o Tron i wziąć udział w satysfakcjonujących starciach z udziałem jego najbardziej znanych z bohaterów. Tytuł ten pozwala graczom stanąć na czele Wielkich Rodów Westeros, ścierających się ze sobą w epickich bitwach i zakulisowych spiskach. W trakcie rozgrywki gracze będą musieli negocjować, blefować, zawiązywać sojusze, zastraszać rywali i korzystać z każdego dostępnego sposobu, aby rozszerzyć swój wpływ, zdobyć przewagę oraz najwyższą nagrodę: Żelazny Tron!

Wyzwania i sojusze

Bitwy, sojusze i zdrady są kwintesencją rozgrywki w Żelazny Tron. Każda runda skupia się na rozparzeniu starcia między dwoma rodami i choć w każdej bitwie aktywni będą jedynie dwaj gracze, pozostali mogą zaoferować wsparcie… lub zwrócić się z nim do kogoś innego.

Gracz Lannisterów odkrył wierzchnią kartę z talii wydarzeń, która oznacza, atakuje gracza Starków. Wyznacza Joffreya Baratheona jako atakującego, a gracz Staków wybiera na obrońcę Aryę.

Starcia w Żelaznym Tronie są szybkie, ale pełne okazji do wdrożenia przebiegłej strategii oraz knucia diabolicznych intryg. W jego trakcie każdy aktywny gracz wybiera atakującego lub obrońcę, a każdy z pozostałych graczy może zaproponować wsparcie dla jednej ze stron. Tym sposobem potyczka Lannisterów ze Starkami może zaangażować Tyrellów lub inny ród.

5 punktów władzy Joffreya daje mu przewagę nad Aryą i jej 2 punktami władzy, ale kiedy gracz Tyrellów proponuje wsparcie Olleny Tyrell, grający Starkami akceptuje je. Teraz połączone siły strony broniącej wynoszą 6, co daje jej przewagę.

Jednak potyczki polegają na czymś więcej niż tylko początkowych ustaleniach siły. Plany i blefy dodają potyczkom głębi podczas negocjacji pomiędzy graczami. Oczywiście bardzo prawdopodobne jest, że jeden lub obaj gracze będą kłamać, ale mogą też zdecydować się na rozejm. Mogą również zagrać kartę wrogości i spróbować zwyciężyć w bezpośredniej walce, dodając punkty z karty wrogości do swojej łącznej władzy.
W wypadku rozejmu aktywni gracze negocjują, co mogą zaoferować sobie nawzajem, aby utrzymać pokój. W wypadku wrogości jedna ze stron wygra, a druga ucierpi.

Gracze rozważają rozejm, ale Starkowie podejrzewają Lannisterów o zdradę i zagrywają kartę wrogości o wartości 8. Grający Lannisterami również zagrywa kartę wrogości i dodaje 6 do sumy władzy Joffreya. Z pomocą Olleny Tyrell Starkowie wygrywają z łącznym wynikiem wrogości 14 przeciw 11 Lannisterów.

Celem gry jest rozprzestrzenienie swoich 5 żetonów wpływów na karty rodów przeciwników i zdobycie korony dla siebie.

Wojna pięciu rodów

Każdy z pięciu Wielkich Rodów w Żelaznym Tronie dysponuje siłami składającymi się z pięciu wyjątkowych postaci. Na początku gry każdy z graczy wybiera jedną z nich jako lidera i umieszcza jej  arkusz lidera przed sobą, odkładając żeton danej postaci. Następnie gracz umieszcza przed sobą w żetony pozostałych postaci, które będzie wykorzystywać w czasie starć. Bez względu na to, czy jest reprezentowana przez arkusz lidera, czy żeton postaci – każda postać dysponuje specjalnymi umiejętnościami.
Nawet grając tym samym rodem wiele razy, z każdym liderem rozgrywka będzie wyglądać inaczej, ponieważ gracz zawsze może skorzystać z jego umiejętności (widocznej dla przeciwników), co znacząco wpływa na strategię rozgrywki. Przykładowo, ród Starków zapewnia inne korzyści jeśli liderem jest Honorowy Eddard Stark, a inne kiedy wybrana zostanie Mściwa Arya Stark.


Z kolei talia rodu – używana podczas starć – zawiera dziesięć kart postaci. Podzielone równo między pięciu bohaterów, karty te pozwalają Ci korzystać z ich umiejętności, podczas starć, w której dana postać bierze udział. Bez względu na to, czy postać należy do aktywnego gracza, czy jest tylko wspierającym, może mieć znaczący wpływ na wynik starcia.

Ponieważ indywidualne cechy postaci zostały oddane na kartach w talii rodu, każdy ród posiada swoją specyfikę, którą można dostosować do własnego stylu gry, decydując, która postać stanie na jego czele. Dzięki temu gracze mogą eksperymentować z różnymi rodami i liderami, co oferuje niemal nieskończone możliwości rozgrywki.

Zwyciężasz lub giniesz

„W grze o tron zwycięża się albo umiera. Nie ma ziemi niczyjej.”
– Cersei Lannister

 

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA:
100 plastikowych znaczników władzy • 1 instrukcja • 25 żetonów wpływu • 25 arkuszy liderów • 18 kart wydarzeń • 125 kart rodów • 5 plansz wpływu • 25 żetonów postaci

0

Data sheet

Liczba graczy
3-5

Specific References

New product

The purchased games are shipped on the same or the next business day from the date of placing (paying for) the order (unless a different shipping time is indicated for a given product).

 

In order to speed up the execution of orders, please send a confirmation of the transfer.

 

Approximate delivery time (Poland):

Inpost Courier - 1-2 business days

Inpost Paczkomaty - 1-2 business days

 

Approximate delivery time (abroad):

DPD Courier - 2-5 business days (depends on country)

 

Account number for payments for orders:

Account for payments in EUR:

IBAN PL08 1140 2004 0000 3512 1251 1517

Account for payments in PLN:

79 1910 1048 2213 6280 1476 0001

 

Delivery costs 

Delivery costs (in EU):

DPD Courier - 50 zł for a parcel up to 10kg (for majority of countries)

Attention!

On request, we can add new countries to shipping and give the shipping price for them.

 

Delivery costs (in Poland):

Inpost Paczkomaty - 9,90 zł

Inpost Courier  - 11,90 zł

Inpost Courier (cash on delivery) - 18,90 zł

Attention!

For orders over PLN 400 and prepaid shipment in Poland is FREE.

Check also