.

Maskarada (Mascarade)

Nowa gra autora Cytadeli - blef i taktyka w jednym

Oczekiwanie na dostawę
64,90 zł
Liczba:


Maskarada to nowa gra autora doskonałej gry towarzyskiej Cytadela. Również i tutaj Bruno Faidutti udowadnia, że esencją gry może być pomysłowa mechanika, która dostarcza przedniej zabawy.

 

Maskarada to gra pełna blefu i dedukcji bazująca na różnych rolach postaci. Może grać w nią grono od 2 do 13 osób.

 

Gracz musi zdobyć 13 monet, sprytnie wykorzystując umiejętności postaci. Podczas rozgrywki postacie należące do graczy są zakryte, używając akcji można podglądać je, wymieniać się lub próbować podszyć się pod którąś z postaci, co pozwoli graczowi wykonać jej akcję.

 

Musimy być jednak ostrożni ponieważ oglosiwszy się królem ( nie będąc nim) inny gracz lub nawet kilku innych także może samozwańczo powiedzieć „to ja jestem królem!”. Kiedy nastąpi taki konflikt, wszyscy gracze biorący w nim udział muszą odsłonić swoje karty i ten, który naprawdę jest królem (o ile jest ktoś taki!) otrzymuje przywileje tej postaci a reszta musi ponieść kare za blefowanie.

 

W grze mamy do czynienia z 12 różnymi postaciami: złodziej okradający sąsiadów z monet, król i królowa podbierający monety, wiedźma zamieniająca posiadane bogactwa z innym graczem, inkwizytor szukający osób podszywających się pod inne, głupiec zamieniający się z innym graczem rolami, biskup pobierający monety od najbogatszej postaci i szpieg podglądający swoją i cudzą tożsamość.

 

Wygrywa ten gracz, który jako pierwszy zgromadzi 13 monet, albo najbogatszy z grających, jeżeli którykolwiek z graczy zbankrutuje.

 

Rozgrywka jest pełna zwrotów akcji dlatego sytuację trzeba śledzić na bieżąco i obserwować kto jest kim. Kiedy wszyscy gracze „założą maski” rozpoczyna się bal, prawdziwa maskarada, w której wygrać może tylko najprzebieglejszy!

 

Zawartość pudełka:

  • 13 kart postaci
  • 1 pusta karta postaci
  • 1 plansza Sądu
  • złote monety (na sumę 196)
  • 5 pomoc
  • 14 znaczników postaci, włączając jeden pusty
0

Opis

Wiek
od 10 lat
Liczba graczy
2-13
Czas gry
od 20 do 45 min

Specyficzne kody

Nowy produkt

Koszty dostawy:

Paczkomaty Inpost - 9,90 zł

Paczka pocztowa priorytet - 11,90 zł

Paczka pobraniowa priorytet - 18,90 zł

Kurier Inpost - 11,90 zł

Kurier Inpost pobranie - 18,90 zł

Uwaga!

Prz zamówieniach powyżej 400 zł i przesyłce przedpłaconej wysyłka jest GRATIS.

Jak szybko otrzymam zamówienie?

Produkty, które mają podaną dostępność, jako 'Wysyłka 24h' wysyłamy w ciągu jednego dnia roboczego od złożenia zamówienia/otrzymania płatności. Do tego czasu należy doliczyć czas dostawy, który zależy od wybranej formy wysyłki. 95% przesyłek kurierskich i do paczkomatu jest w doręczeniu na następny dzień od nadania.

Jakie są koszty wysyłki?

Paczkomaty Inpost - 9,90 zł

Paczka pocztowa priorytet - 11,90 zł

Paczka pobraniowa priorytet - 18,90 zł

Kurier Inpost - 11,90 zł

Kurier Inpost pobranie - 18,90 zł

Uwaga!

Prz zamówieniach powyżej 400 zł i przesyłce przedpłaconej wysyłka jest GRATIS.

Czy możliwy jest odbiór osobisty?

Tak. Sklep stacjonarny mieści się w Pasażu Różowym w Poznaniu, ul. Św. Marcin 47. Aktualne godziny otwarcia znajdują się w zakładce Kontakt

Podobne produkty