.

Runebound: W sieci

Rozszerzenie

Oczekiwanie na dostawę
84,90 zł
Liczba:


W królestwie Terrinoth wszystkie miasta i drogi opanowane są przez plugawe kreatury, które wylazły ze swych legowisk i tuneli. Handel ustaje, a wszyscy ci, którzy zostali złapani w sieci, są natychmiast pożerani. Niebezpieczeństwo szerzy się coraz bardziej. Niektórzy podejrzewają, że za pajęczynami czai się ktoś, kto w tym wszystkim pociąga za sznurki.

W sieci to pierwszy dodatkowy scenariusz do gry Runebound, który nie tylko wzbogaca rozgrywkę, ale również przygotowuje grę do nadchodzącego rozszerzenia Upadek mrocznej gwiazdy. W niniejszym zestawie znajduje się nowy scenariusz, 40 nowych kart przygód i fabuły oraz nowy bohater, Jonasz Łagodny.

Obrońca niewinnych

Jonasz Łagodny był ongiś znany pod innym imieniem – dużo mroczniejszym, na którego dźwięk szlachta, którą łupił, drżała i zgrzytała zębami. Ostatecznie Jonasz zszedł ze ścieżki występku i spędził kilka lat oddalony w klasztorze, by odpokutować swoje winy. Teraz uzdrowiony na ciele i duszy, Jonasz postanowił wypracować sobie nowe imię jako potęga sprawiedliwości. Nie pozwoli, aby przeszłość zaważyła nad jego przyszłością. Kiedy Ariada rozsiała swe sieci po całym królestwie, Jonasz stanął na czele tych, którzy chcą bronić niewinnych.

Choć podróż Jonasza Łagodnego zaczyna się w świątyni jako nowo narodzonego człowieka, nie zapomniał on o swojej przeszłości – wciąż posiada zdolności, których nauczył się podczas łupieżczych napadów, lecz tym razem wykorzysta je dla dobra uciśnionych.

W bitwach z parszywymi istotami z pewnością pomoże nowy symbol: szarża, dzięki któremu można zadać wrogowi rany niemożliwe do zablokowania. Jednak wykonanie tego ataku naraża bohatera na przyjęcie pełnej siły kontrataku – kiedy szarża zostanie wykorzystana, nie można blokować ataków aż do końca rundy. Prawdziwy bohater ma jednak na względzie bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale przede wszystkim tych, którym ślubował ochronę.

Jonasz Łagodny posiada także zdolność, która pozwala mu się zmobilizować, aby obrócić jeden z użytych lub nieużytych żetonów, jeśli został zraniony. Te talenty nie ograniczają się jedynie do walki – podczas wykonywania tekstu Jonasz może się zmobilizować, aby dodać 1 sukces do wyniku.

Te wysiłki nie pójdą na marne, jednak wszystkie umiejętności będą wystawiane na próbę w trakcie nowego scenariusza:

Pająki atakują!

Sieci Ariady pokryły całe Terrinoth. Podczas pierwszego aktu gry Ariada zdobywa władzę, wykorzystując swoje pomioty, a niektóre z kart fabuły (np. Niewysłuchane modlitwy lub Oplątany) umieszczają jeszcze więcej sieci na mapie i ograniczają ruchy bohaterów.

Z końcem pierwszego aktu siła pajęczyny osiąga apogeum i przemienia się w Królową Ariadę. Za każdym razem, kiedy jest dobierana nowa karta fabuły, Królowa Ariada porusza się do kolejnego wolnego miasta i oplata je siecią. Te pajęczyny nie mogą być zniszczone, a jeśli Ariada oplecie wszystkie 4 miasta, bohaterowie przegrywają.

Pokonanie Królowiej Ariady nie jest łatwym zadaniem, nawet dla bohaterów z niezwykłymi zdolnościami. Specjalny żeton walki Królowej Ariady wprowadza nowy symbol, który pozwala jej zadać bohaterowi nieblokowalny cios. Dodatkowo może przyzwać rój swoich sług, aby przeprowadziły jeszcze potężniejszy atak lub wstrzyknąć śmiertelny jad, który niweczy obronę, zmuszając bohatera do przyjęcia ataku po tym, jak rozpatrzy swoją akcję walki.

Obroń swoich ludzi

Przemierzając królestwo Terrinoth jako Jonasz Łagodny, nie będziesz szukać dreszczyku walki. Jesteś tu, by bronić farmerów, podróżników i spokojnych handlowców, których terroryzuje Ariada i jej pomiot. Aby ją unicestwić potrzebne będzie wiele nowych przedmiotów i umiejętności, które wprowadzą nowi bohaterowie z niniejszego zestawu. Nieocenioną pomocą będzie także zestaw dodatkowy Złocone ostrze, który wkrótce przedstawimy. Premiera dodatku scenariuszowego W sieci już w II kwartale tego roku.

0

Opis

Wiek
od 14 lat
Liczba graczy
2-4
Czas gry
120-180 min

Specyficzne kody

Nowy produkt

Koszty dostawy:

Paczkomaty Inpost - 9,90 zł

Kurier Inpost - 11,90 zł

Kurier Inpost pobranie - 18,90 zł

Uwaga!

Przy zamówieniach powyżej 400 zł i przesyłce przedpłaconej wysyłka jest GRATIS.

Podobne produkty