.

Catan (Osadnicy z Catanu) Nowa edycja

Polska edycja rewelacyjnej planszówki Settlers of Catan

Shipping in 24h
139.90
Quantity:

Jeżeli poszukujesz ciekawej gry rodzinno-ekonomicznej to Catan koniecznie musi znaleźć się na Twojej półce. W tej klasyfikacji jest jedną z najbardziej popularnych planszówek na świecie. W dodatku w 2005 roku został wyróżniony Nagrodą Gry Roku w Polsce.

Mimo, że reguły gry do trudnych nie należą, to przed zawodnikami stoi szereg strategicznych możliwości. Catan będzie więc idealną rozgrywką zarówno dla początkujących graczy jak i tych bardziej doświadczonych.

Na czym polega gra?

Zawodnicy wcielają się w osadników, którzy zamieszkują świeżo odkrytą wyspę Catan. Każdy z nich otrzymuje rolę dowódcy w swojej kolonii, którą muszą rozbudować i zagospodarować. Do ich zadań będzie więc należało budowanie miast, dróg, a także wydobywanie i magazywanie dóbr naturalnych niezbędnych do rozrostu kolonii. Ważnym punktem jest obranie odpowiedniej strategii – zawodnicy nowe zabudowania muszą stawiać w rozsądny i przemyślany sposób, aby dopływ koniecznych zasób był zarównoważony. Gdy któregoś surowca gracze mają w nadmiarze, mogą prowadzić z przeciwnikami handel. Do sprzedaży mają: owoce, drewno, cegły, zboże oraz żelazo.

Zwycięzcą zostaje osoba, która jako pierwsza uzyska 10 punktów za postawione drogi oraz osiedla, a także ze specjalnych kart.

Dlaczego Catan jest właśnie dla Ciebie?


-     Gra jest sprawiedliwa – zwycięża osoba, która w jak najlepszy sposób zagospodarowała swój teren i rozsądnie wykorzystała surówce.
Każda rozgrywka różni się od poprzedniej, inaczej bowiem zawodnicy rozbudowują swój teren. Dzięki temu gra się nie nudzi i często można do niej powracać.
Osadnicy niejednokrotnie zostali nagrodzeni nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Ciekawa mechanika gry, możliwość wielu strategii, które doprowadzą do zwycięstwa, duża interakcja między graczami zdecydowanie wyróżniają grę na tle innych planszówek.

Ważne! Nowa edycja dostępna jest od lipca 2015 roku i nie łączy się z dodatkami oferowanym przez wcześniejsze wydanie. Nowe dodatki będą stopniowo pojawiać się w sprzedaży.

Pudełko zawiera:

 • Instrukcja
 • 2 woreczki z tkaniny
 • Almanach    
 • 2 pudełka na karty
 • 2 kostki
 • 2 karty specjalne
 • 4 karty "koszty budowy"
 • 120 kart surowców i rozwoju
 • 16 miast
 • 20 osad
 • 60 dróg
 • 18 żetonów z cyframi
 • 6 żetonów "morze"
 • 19 sześciokątnych żetonów do budowy wyspy
 • 1 pionek rozbójnika
0

Data sheet

Wiek
od 10 lat
Liczba graczy
3-4
Czas gry
od 20 do 45 min

Specific References

New product

The purchased games are shipped on the same or the next business day from the date of placing (paying for) the order (unless a different shipping time is indicated for a given product).

 

In order to speed up the execution of orders, please send a confirmation of the transfer.

 

Approximate delivery time (Poland):

Inpost Courier - 1-2 business days

Inpost Paczkomaty - 1-2 business days

 

Approximate delivery time (abroad):

DPD Courier - 2-5 business days (depends on country)

 

Account number for payments for orders:

Account for payments in EUR:

IBAN PL08 1140 2004 0000 3512 1251 1517

Account for payments in PLN:

79 1910 1048 2213 6280 1476 0001

 

Delivery costs 

Delivery costs (in EU):

DPD Courier - 50 zł for a parcel up to 10kg (for majority of countries)

Attention!

On request, we can add new countries to shipping and give the shipping price for them.

 

Delivery costs (in Poland):

Inpost Paczkomaty - 9,90 zł

Inpost Courier  - 11,90 zł

Inpost Courier (cash on delivery) - 18,90 zł

Attention!

For orders over PLN 400 and prepaid shipment in Poland is FREE.

Szelka
2016-12-05

rodzinna

Gra lekka, przyjemna i niezbyt trudna. Podoba mi sie zarówno pod względem graficznym jak i zasad. Kilka razy w miesiącu siadamy do niej z rodziną, wiec zakup uważam za bardzo udany.

Jerzy
2016-10-15

prosta, ale ciekawa

Dzięki prostym regułom w szybkim tempie można wdrożyć nowych zawodników. Catan to gra spokojna, ale bardzo ciekawa. Dużo zależy od kostki, co dla mnie jest akurat dużym plusem, bo bardzo lubię losowość w planszówach. Polecam!

Mała
2016-09-05

jedyna w swoim rodzaju

Godna uwagi gra, w którą zagracie i z rodziną i z przyjaciółmi. Trochę trzeba pomyśleć, trochę postawić na los. Spędziłam przy niej naprawdę sporo czasu. Wizualnie również cieszy oko ;)<br />

Miłu
2016-08-25

najlepsza

Pozytywna ocena. W gry podobne do tej grałem już wiele razy, ale jak na razie to właśnie Catan najbardziej przypadł mi do gustu. Instrukcja bardzo przejrzysta + solidne wykonanie.

majka
2016-06-01

bardzo, bardzo fajna

Z grą mam same miłe wspomnienia. Za każdym razem rozgrywka toczy się inaczej, jest również trochę losowości, co akurat bardzo przypada mi do gustu. Dodatkowo moża trochę ponegocjować z innymi graczami. Oceniam na 10/10

Frania
2016-05-04

bardzo fajna gra

Kilka dni temu w Catan zagrałam pierwszy raz i muszę przyznac, że ma wszystko to, co lubię w planszówkach, czyli: proste zasady, losowość, trzeba obmyślić strategię. Za każdym razem plansza wygląda też inaczej, więc nie ma mowy o nudzie przy kolejnej rozgrywce.

Janek
2016-04-26

spoko

Ta gra wprowadziła mnie w świat planszówek. Bardzo miło ją wspominam – łatwe do przyswojenia zasady, bardzo ładne wydanie. Catan sprawdzi sie i w towarzystwie znajomych jak i rodziny. Trzeba trochę pomyśleć, ale nie jest to typowo logiczna gra.

Anka
2016-03-07

okej

Dość duża losowość gry i duża interakcja miedzy graczami. Zasady bardzo łatwe do zapamiętania. Idealna w rodzinnym gronie – przynajmniej u nas się sprawdza ;) Mnie Catan długo wciągnął, teraz wracam do niego od czasu do czasu. Jeżeli o zakup chodzi to zdecydowanie warto.

Oli
2016-01-23

W Catan można zagrać z dziećmi i w gronie dorosłych, co dla mnie jest bardzo dużym plusem. Gra się nie ciągnie, więc rozgrywki się nie nudzą, a wręcz przeciwnie – wydają się zbyt krótkie ;) Jestem zadowlona z zakupu i z obsługi w sklepie.

Filipo
2015-12-05

Bardzo lubię planszówki, a Catan nalezy do moich ulubionych. Trzeba ułożyć pewną strategię, trochę zaplanować. Ładna grafika, bardzo dobre wykonanie jeżeli chodzi o jakość. Na prezent będzie jak znalazł.

Write your review!

Check also